2020 Devlet Hastaneleri Çalışma Saatleri Nedir?

14.01.2020
194
A+
A-

Merakla araştırılan devlet hastanelerinin çalışma saatleri, birçok vatandaş tarafından sorgulanıyor. Devlet hastanelerinin mesai saatleri hakkında bilmek istediğiniz her şeyi burdan ylaşabilirsiniz…  2020 devlet hastaneleri çalışma saatleri…

2020 devlet hastanesi çalışma saatleri

2020 devlet hastanesi çalışma saatleri

Her türlü ihtiyaçlarınızın karşılandığı gerek poliklinik, gerekse acil servisler eşliğinde devlet hastanelerinden yardım sağlayabilirsiniz. Peki Devlet hastaneleri kaçta açılır, kaçta kapanır? Devlet hastanelerinin çalışma saatleri hakkında merak edilen tüm detayları konumuzda bulabilirsiniz…

2020 DEVLET HASTANELERİ ÇALIŞMA SAATLERİ

Devlet hastaneleri sabah 09:00’da açılmaktadır. Öğle tatiline 12:30’da girer ve 13:30’da tekrar mesaiye başlar. Akşam saat 16:00’da ise mesai bitmektedir. Devlet hastaneleri, acil servis hizmetleri hariç olmak üzere Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermemektedir.

DEVLET HASTANELERİ HANGİ GÜNLER HİZMET VERİYOR?

Hastaneler, uzmanlaşmış tıbbi ve hemşirelik personeli ve tıbbi ekipmanla hasta tedavisi sağlayan bir sağlık kurumudur. Bir hastaneden daha küçük olan tıbbi tesise genellikle poliklinik denir. Hastanelerde çok çeşitli bölümler (örneğin cerrahi ve acil bakım) ve kardiyoloji gibi uzman birimler vardır.

Hastaneler haftanın 7 günü, 24 saat hizmet veren sağlık kurumlarıdır. Devlet hastaneleri ise, devlet tarafından inşa edilmiş ya da ettirilmiş, tüm masrafları devlet tarafından karşılanan, işletmesi devlet tarafından yapılan hastanelerdir.

Devlet hastanelerine randevularınızı Alo 182’yi arayarak alabilirsiniz ya da internet üzerinden Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ile randevu alabilirsiniz.

Evde Bakım Maaşı Yatan İller 2020

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
 1. taner dedi ki:

  Bizimde bazen merak ettiğimiz konu devlet hastanelerinin çalışma saati gerekli bilgiler arasında yer alıyor teşekkürler

  1. bir çok vatandaşlarımız bilmiyordu umarım yararlı olur

 2. akinaydin dedi ki:

  Sözde 7/24 açık devlet hastaneleri tabikide vakalara sürekli acilde doktor bulunuyor bütün vakalara yardımcı oluyorlar

 3. ayşe dedi ki:

  sitenizi heycanla takip ediyorum muhteşem bir site paylaşımlar ilgi ve dikkat çekici saol admin

  1. yardımcı olabildiysek ne mutlu bize biz teşekkür ederiz.

 4. Ardahan Kaner dedi ki:

  Özellikle bu zor günlerde canını hiçe sayarak insanlara hizmet vermeye çalışan sağlık görevlilerinin hepsine minnettarız. Bu gibi konuları ele almanız isabetli olmuş.