Adalet Bakanı Açıkladı

12.05.2020
347
A+
A-
Adalet Bakanı Açıkladı

Adalet Bakanı Kovid-19 tedbirleri ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Bayramdan sonra tüm uygulamalar yumuşatılacaktır, planlarımız hazırdır.” Dedi. Ayrıca noterlerin açılması konusunda bugünden itibaren açılmasına karar verildiğini açıkladı. Video konferans ile gerçekleştirilen toplantının ardından açıklamalar yapan Bakan Gül, bakanlık tarafından avukatların gereken ödemeyi aldığını, avukat ödemeleri ve avukatlığın güçlendirilmesi adına her türlü desteğe devam edileceği konusunda açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin Koronavirüs ile verdiği mücadelenin dünyaya örnek teşkil ettiğini ifade eden Adalet Bakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ekonomik ve sosyal açıdan tüm desteklerin ihtiyacı olan vatandaşlara ulaştırıldığını söyledi.

Yeni tip Koronavirüs’ün din, dil, ırk ayırt etmediğini açıklayan Adalet Bakanı, bu süreçte özgürlüğün değerini hatırlattığını vurguladı.

Adalet Bakanı, normalleşme aşamalarında yargı hedeflerinin korunması hakkında üst düzey bir kararlılığın olduğunu açıkladı. “Yeni dönemin daha çok özgürlük, hukuk ve adalet tecelli ettiği bir dönem olmasını arzu ediyoruz.” Şeklide açıklama yapan Adalet Bakanı, bilim kurulunun yaptığı açıklamalarla ve vatandaşın alacağı tedbirlerle kurallara uyularak normalleşmeye adım atılacağını da ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.