Evde Bakım Maaşı Yatan İller 2020

14.01.2020
116
A+
A-
Evinizde engelli, hasta ya da kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan yakınlarına bakan kişilere verilen evde bakım maaşı hangi illere yatı sorusuna açıklık getirelim dedik. Ocak ayına ait evde bakım maaşı hangi illere yatırıldı? Evde bakım maaşı nasıl öğrenilir? İşte evde bakım maaşı sorgulama ekranı…

Evde bakım maaşı evinde en az yüzde 50 engelli yakınlarına, kendi ihtiyaçlarını gideremeyecek durumdaki yaşlıya ya da hastasına bakan vatandaşlar için sağlanan desteklerden biridir. 14 Ocak evde bakım maaşı yatırılan illere hep birlikte bakalım…

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER

Evde Bakım Maaşı yatan iller şimdiye kadar; Aksaray, Afyonkarahisar, Bolu, İzmir, Ordu, Antalya, Kırıkkale, Karabük, Osmaniye, Zonguldak, Konya, Kırklareli, İstanbul, Ankara, Mersin, Şanlıurfa, Denizli, Bilecik, Aydın, Hatay, Adıyaman, Edirne, Sakarya, Manisa, Erzurum, Gümüşhane, Muğla, Tekirdağ, Rize’de hesaplara yattı.

EVDE BAKIM MAAŞI NASIL ÖĞRENİLİR?

Evde Bakım maaşı 2019 ödemeleri sorgulama e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir.

  • https://www.turkiye.gov.tr/aspb-engelli-evde-bakim-odeme-sorgu linkine tıklayın.
  • Eğer e-devlet siteminde kimlik doğrulaması yapmadıysanız otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfada kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir.
  • Sisteme giriş yapmak (kimlik doğrulaması yapmak) için gerekli bilgiler TC kimlik numarası ve e-devlet şifresidir.
  • Eğer e-devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden alabilirsiniz.

Bilgileri eksiksiz girdikten sonra giriş yapıp otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfadan evde bakım maaşı sorgulaması yapabilirsiniz.

 

2020 Devlet Hastaneleri Çalışma Saatleri Nedir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
  1. serdarkan dedi ki:

    gerekli bilgiler cok güzel olmuş site cok güzel teşekürler paylaşımlar için

  2. taner dedi ki:

    Evde bakım maaşı almak istiyenlerin tüm soruları yanıtlanmış neredeyse ama evde bakım maaşı nasıl alınır. Bu konuya da ekleseydiniz iyi olurdu.