Günlük Çalışanlara Devletten Müjde!

13.04.2020
271
A+
A-
Günlük Çalışanlara Devletten Müjde!

 

Koronavirüs nedeniyle işlerinde çalışamayan günlük çalışanlara devlet yardımda bulunacak. Yardım almak için kaymakamlıklara başvurulması gerekiyor.

Korona virüs ortaya çıktıktan sonra virüsün yayılmasını engellemek amacıyla ülkelerde karantinalar başladı. Karantinaların başlamasıyla beraber toplu mekanlar gibi birçok mekana kapama zorunluluğu geldi. Devletimizin aldığı kararla eğlelnce mekanları, kafeler, kıraathaneler vb bir çok günlük işçiye ihtiyaç duyan mekanlar kepenk kapamak durumunda kaldı. Alınan karar sonrasında Maaşlı çalışan kesim maaşlarını alabiliyorken günlük çalışan kesim işsiz kalmış durumdaydı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada virüse karşı ekonomik destek paketininde buna çözüm getireceklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomik destek paketini açıklarken, hayatını günlük çalıştığı yevmiyelerle sürdüren çalışanlara dikkat çekti. Korona sürecinde gelir elde edemeyen çalışanlar için  “Valilik ve kaymakamlıklarımıza telefonla başvurarak durumunu anlatmanız veya elektronik devlet üzerinden başvurmanız halinde devletimiz sizlere de her türlü desteği verecektir” açıklamalarında bulundu. Yapılan bu açıklamalar kapsamında günlük yevmiyeyle çalışan işçilerin kaymakamlık yada valiliklere başvurarak yardım isteyebileceği ve karşılığını alabileceği duyuruldu.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.