Sokağa Çıkma Kısıtlaması

12.05.2020
390
A+
A-
Sokağa Çıkma Kısıtlaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en son ulusa sesleniş konuşmasında 16-17-181-9 Mayıs tarihlerinde olacak sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak illeri açıkladı. Açıklamasına göre Adana, Antalya, Denizli, Diyarbakır, Hatay, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Tekirdağ, Trabzon, Mardin, Mersin, Muğla, Malatya, Ordu,  Erzurum şehirlerinde sokağa çıkma kısıtlamaları kaldırıldı.

15 ilde 15 Mayıs 24.00’ten 19 Mayıs 24.00’e kadar uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili valiliklere genelge gönderen İçişleri Bakanlığı, açıklamada bulundu.

Açıklamaya göre, genelgede Kovid-19 pandemisinin görüldüğü andan itibaren,  Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun aldığı önlemleri ve yaptığı önerileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda salgının toplum sağlığını tehlikeye atması ile ilgili bu riski yönetme, sosyal izolasyon temini, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızının kontrol altında tutulması hususları hakkında tedbirlerin alınıp uygulamaya konulduğu belirtildi.

Alınan tedbirlerin etkinlik göstermesi ve virüsün yayılım hızının düşürülmesi için 14 büyükşehir belediyesi ile Zonguldak kapsamında olacak yasak sürecinde tedbirlere uyulması ve kısıtlamanın delinmemesi vurgulandı. İl İdaresi Kanunu kapsamında Umumi Hıfzısıhha Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca il valileri tarafından belirtilen ek tedbirlerin alınmasının gerekli olduğu ifade edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.